Vítejte na našich stránkách!

Bělicí zubní fytopasta s dřevěným uhlím a bylinami z tajgy tianDe

2021-10-23

Tajga představuje neobydlené a také neprostupné lesy, které se táhnou několik stovek kilometrů. V Tajze panují drsné podmínky - výkyvy teplot dosahují téměř 100 stupňů. V Tajze rostou a přežívají pouze nejsilnější zástupci flóry s tou nejvyšší schopností se adaptovat a najdete zde opravdu jedinečné rostliny, které mají velkou sílu.  

Bělicí zubní fytopasta s dřevěným uhlím a bylinami z tajgy tianDe.

Fytopasta dr. Tajga tianDe díky dřevěnému uhlí a dalším složkám, které obsahuje:

- pomáhá obnovit přirozenou bělost Vašich zubů,

- kvalitně odstraní plak způsobený tabákem, čajem a kávou,

- podporuje svěží dech,

- je vhodná pro citlivé dásně.


Tato pasta NEOBSAHUJE FLUOR.


Bělicí zubní fytopasta tianDe s dřevěným uhlím a bylinami z tajgy má sytě černou barvu. Její pravidelné používání pomáhá obnovit přirozený odstín Vašich zubů.

Přírodní výtažky dodávají fytopastě příjemné přírodní aroma.

Složky fytopasty pro přirozenou bělost zubů:

Oxid křemičitý – měkké, moderní abrazivum, které neškrábe ani nepoškozuje zubní sklovinu a zároveň zlepšuje čisticí a lešticí vlastnosti.

Prášek z dřevěného uhlí – bezpečně zesvětluje zubní sklovinu, odstraňuje zubní plak od kávy, čaje a tabáku, zabraňuje tvorbě zubního kamene.

Koloidní stříbro – zabraňuje množení bakterií.

Výtažek z bergenie – má stahující účinky při problémech s parodontem.

Výtažek ze šalvěje – má antimikrobiální a celkově posilující účinky, pomáhá zmírnit záněty.

Výtažek z jalovce – působí jako přírodní „sterilizátor“, má silné antiseptické vlastnosti a dodává dechu příjemnou vůni.

Je vhodná pro každodenní použití.

Jedním z nejčastějších estetických problémů ovlivňujících různé společenské vrstvy je změna barvy zubů (vědecky se nazývá diskolorace). Existuje mnoho příčin změny barvy zubů:

- nesprávná péče,
- špatné návyky,
- užívání určitých léků, pokrmů a pití.

Barvicí pigmenty pronikají do zubní skloviny a mohou způsobovat změnu barvy.

Při každodenním čištění zubů můžete zubní sklovinu mírně zesvětlit (takto jednoduše odstraníte povrchový plak a barviva). Nejčastěji se však v případě takových problémů uchylujeme k bělicím zubním pastám. Mnoho výrobců používá k výrobě bělicích past vysoce abrazivní přísady (s pevnými částicemi). Větší částice – vyšší abrazivnost, lepší čisticí vlastnosti a výraznější poškození pevných zubních tkání. To znamená, že tato možnost zahrnuje mechanické broušení zubní skloviny a zuboviny. Takové výrobky nejsou vhodné pro každodenní použití, a tím méně pro majitele citlivé zubní skloviny.

Bělicí zubní fytopasta s dřevěným uhlím a bylinami z tajgy od  TianDe zajišťuje jemné čištění.

Díky obsahu jemných abraziv a prášku z dřevěného uhlí působí fytopasta na sklovinu velmi jemně a je vhodná pro každodenní použití.

Ve fytopastě od TianDe je použito měkké a moderní abrazivum – oxid křemičitý, který neškrábe ani nepoškozuje zubní sklovinu a zároveň zlepšuje čisticí a lešticí vlastnosti.

Čisticí a lešticí účinek je umocněn jemně mletým práškem z aktivního uhlí, který současně působí jako absorbent.

 

Dřevěné uhlí je ideálním prostředkem pro obnovení přirozené bělosti zubů. Historie používání uhlí pro tyto účely se píše po staletí. Aby okouzlující dámy nemusely na bálech v dobách minulých schovávat úsměv za vějíř, vtíraly si do zubů nadrcené částečky dřevěného uhlí. Jejich zuby na plesech zářily jako perly.

 

Uhlí kombinuje dvě vlastnosti – sorbující a abrazivní. Jeho částice jemně čistí zubní sklovinu, aniž by ji poškozovaly. Povlak odstraněný abrazivním třením začne být absorbován částicemi uhlí. Je důležité a příjemné, aby se bělost zubní skloviny navracela přirozeným čištěním, a nikoli chemickým bělením.

 

Působení fytopasty je umocněno speciálně vybranou směsí bylin z tajgy a také koloidním stříbrem. Výtažky z bergenie, šalvěje a jalovce, které působí jako komplex, posilují a zklidňují dásně, zlepšují jejich stav v případě problémů s parodontózou, předcházejí vzniku zubního kazu a zanechávají svěží dech. Koloidní stříbro ve složení brání množení bakterií.

 

Koloidní stříbro má výraznou antibakteriální, antivirovou, antifungální a antiparazitickou aktivitu. Částice stříbra s antibakteriálními vlastnostmi zabraňují vzniku zubního kazu, krvácení dásní a zánětu parodontálních tkání.

 

Koloidní stříbro představuje suspenzi mikroskopických částic stříbra v destilované vodě. Bylo známé jako přírodní antibiotikum již před několika staletími – naši předkové používali stříbrné mince ke konzervování různých potravin. Nedávný výzkum ukázal, že koloidní stříbro může zabránit růstu virů a bakterií vysoce rezistentních na antibiotika.

 

Výtažek z bergenie se již dlouho používá k výplachu úst při stomatitidě, zánětu jazyka a dásní, při kvasinkových infekcích sliznice, při paradontóze a bolestech v krku. Získává se z rostliny, kterou botanici nazývají lomikámen tučnolistý – tak ho v 18. století nazval slavný švédský lékař Carl Linné, když mu rostlinu zaslali z Petrohradu. Bergenie přišla do tehdejšího severního hlavního města Ruska ze Sibiře, kde se po staletí používala v lidovém léčitelství.

 

Bergenie je rozšířená v horských a zalesněných oblastech Sibiře, Altaje a Sajan. Lidé jí často říkají mongolský čaj. Stejně jako většina léčivých rostlin má i bergenie složité chemické složení, ve kterém hrají důležitou roli třísloviny, glykosidy, fytoncidy, glukóza, sacharóza, kyselina askorbová, železo, mangan a měď.

 

Výtažek ze šalvěje zmírňuje záněty, má antimikrobiální a celkově posilující účinky. Dříve se šalvěj používala při bolestech zubů, krvácení z dásní a zánětlivých procesech v dutině ústní.

 

Výtažek z jalovce působí jako přírodní „sterilizátor“, má silné antiseptické vlastnosti a dodává dechu příjemnou vůni.

 

Zubní fytopasta se snadno dostává do různých míst dutiny ústní a pění (což znamená, že se spotřebovává v menším množství, pro jedno použití je zapotřebí doslova hrášek), dokonale čistí a zanechává pocit svěžesti. Je důležité poznamenat, že navzdory černé barvě se snadno smývá z povrchu umyvadla.

bělící pasta tianDe dr. Taiga


Nejoblíbenější výrobky TianDe

slaviton